خرید سگ|فروش سگ

اگر تصمیم به خرید سگ گرفتید باید دقت کنید تا خرید خوبی داشته باشید .

خصوصا اگر تجربه ی نگهداری از سگ را نداشته باشید این کار بسیار دشوارتر خواهد بود .

نگهداری از سگ یک تعهد است و شما با سرپرستی سگ فقط سگ نخریدید . سگ یک موجود زنده است و شما با این کار تمام مسئولیت یک موجود زنده را برعهده می گیرید که مانند هر موجود زنده ای نیاز های متفاوتی دارد . نیاز های سگ ها با هم متفاوت است . هر نژاد سگ ، خصوصیات خاص خودش را دارد . سگ خانواده ، سگ گارد یا سگ نگهبان ؟

این بستگی به شما دارد که به چه نژادی علاقه و یا نیاز دارید . اگر سگی را در خیابان یا صفحات مجازی دیدید و تصمیم به خرید سگ گرفتید باید بدانید نگهداری از سگ به همین راحتی نیست . شما مسئولیت های زیادی را با این کار برعهده می گیرید که کوتاهی در هر یک از وظایفتان می تواند سلامتی سگ و خودتان را به خطر بیندازد .

پس قبل از خرید سگ باید شناخت درستی از نژاد های مختلف سگ یا حداقل سگی که انتخاب کردید پیدا کنید تا در این کار موفق شوید .

بعضی از افراد به موی سگ حساسیت دارند . قبل از خرید سگ مطمئن شوید که موی سگ برایتان مشکلی پیش نیاورد . سگ ها میزان ریزش موی متفاوتی دارند . بعضی از سگ ها ضد آلرژی  هستند و بعضی ها ریزش مو ندارند . از نژاد سگ های ضد آلرژی میتوان بیچون فرایز ،‌مالتیز و شیتزو را نام برد .

سگ ها نیاز به فعالیت دارند که در هر نژاد و جثه ای این نیاز متفاوت است . بعضی از نژاد ها به فعالیت بدنی زیادی در روز نیاز دارند . بعضی از نژاد ها هم در صورتی که تحرک لازم و کافی را در طول روز نداشته باشند ممکن است مبتلا به چاقی و اضافه وزن و یا دیابت شوند . وقتی قصد خرید سگ را دارید باید در این مورد تحقیق کنید و بدانید که باید چند ساعت در روز را به  نژاد سگی که انتخاب کردید اختصاص دهید .

سگ ها با جثه و اندازه ی بدنی متفاوت باید فضای کافی برای زندگی ، بازی و ورزش داشته باشند . بعضی از سگ ها به راحتی می توانند در آپارتمان زندگی کنند . اما بعضی از آنها حتما باید در فضای باز و حیاط زندگی کنند .

اگر در آپارتمان زندگی می کنید و یا به صدای  پارس سگ حساسید احتمالا باید در خرید سگ به این که آیا نژادی که می خرید بی سر و صداست یا خیلی پارس می کند هم توجه کنید . برای اینکه بدانید سگی پر سر و صداست یا نه باید نژاد سگ را بشناسید و علاوه بر این که سگ چه نژادی دارد ، گاهی ناهنجاری رفتاری سگ باعث پارس کردن و سر و صدای سگ می شود . پس این مورد در مرحله ی اول به نژاد سگ و در مرحله ی دوم به نگهداری شما از سگ مربوط می شود .

 

 

 

 

 

 

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *