خرید سگ | چه سگی برای من مناسبه؟؟

خرید سگ

همه چیز درباره خرید سگ برای افراد مختلف:

عشق بین سگ و انسان

چرا باید سگ بگیریم؟؟

چون سگ یک همدم مناسب و زیبا است. سگ ها با شیطونی ها و بامزگی های خاص خودشون میتونن زندگی ما رو شیرین کنن.

1-ژرمن شپرد

عکس ژرمن بالغ

نژاد زیبای ژرمن برای کسانی که میخوان یک نگهبان خوب یا یک سگ گارد خوب داشته باشند مناسب است ولی بعضی ها ژرمن را در آپارتمان نگهداری میکنند.محل نگهداری سگ ژرمن در اپارتمان باید بالای 150 متر باشد چون نژاد ژرمن انرژی زیادی دارد علاووه بر پیاده روی روزانه و آموزش های هوش باید در خانه با آنها بازی کرد.این سگ را نمیتوان بیشتر از5-6 ساعت بیشتر در خانه تنها گذاشت.این سگ رتبه سوم  هوش در بین نژاد های سگ را دارد. خرید این سگ را به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند را توصیه نمیکنیم.

مناسب:

نگهبانی

گارد

تمرین های هوش

ورزش

2-دوبرمن پینچر

عکس سگ دوبرمن

نژاد دوبرمن یا دوبرمن پینچر سگی بسیار قدرتمند و مناسب نگهبانی است.این سگ گارد،پلیس ،نگهبان و.. است.پیشنهاد ما این است که این سگ را در آپارتمان نگه ندارید.بعضی ها میگن این سگ بعد از 3 سالگی مغزش بزرگ م جمجمه کوچک میشود که این فرضیه کاملا رد شده ،بعضی دیگر هم میگویند که این نژاد بعد از 3 سالگی صاحب خود را نمیشناسد که این موضوع نیز غلت است و این سگ بسیار وفادار است.این سگ رتبه پنجم  هوش در بین نژاد های سگ را دارد. خرید سگ از این نژاد را به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند را توصیه نمیکنیم.

مناسب:

نگهبانی

گارد

تمرین های هوش

ورزش

پلیس

3-روتوایلر

عکس سگ رتوایلر

این سگ به عنوان سگ خانواده و همراه محبوبیت دارد.با اینکه این سگ یک سگ نگهبان است و حفاظت از صاحبش و خانواده صاحبش در خون او هاست ولی سگ پرخاشگری نیست.ولی به دلیل جنگ هایی که ادم ها بین سگ ها می انداختند

جزو سگ های پرخاشگر حساب می شوند.این سگ ها آموزش را خیلی سریع یا میگیرند.این سگ رتبه نهم هوش در بین نژاد های سگ را دارد. خرید سگ از این نژاد را به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند را توصیه نمیکنیم.

مناسب:

نگهبانی

گارد

تمرین های هوش

ورزش

پلیس

خانواده

4- گلدن رتریور

گلدن رتریور بالغ

سگ زیبای گلدن رتریور یک سگ خانواده محسوب میشود و اصلا مناسب نگهبانی و گارد نیست.

اگه این سگ دزدی را ببیند با او دوست میشود(خب دوست داره با همه دوست بشه مگه چی میشه؟😍😂)

این سگ مناسب گارد هم نیست ولی این سگ سگ خوبیه برای همدم بودن و کنار آدم ها زندگی کردن. این سگ بزرگ ترین مشکلی که دار ریزش موی زیادشه حدودا در روز باید دوبار شونه شه بهتره این سگ هر چهار ماه یکبار موهاش کوتاه شه که ریزش موی کمتری داشته باشه.این سگ رتبه چهارم هوش در بین نژاد های سگ را دارد. خرید سگ از این نژاد را به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند را توصیه میکنیم.

مناسب:

خانواده

همدم

آپارتمان

5-لابرادور رتریور

لابرادور رتریور

این سگ شبیه گلدن رتریور هست بعضی از فروشندگان سگ گلدن رتریور رو با لابرادور رتریور هیبرید(ترکیب)میکنن و به جای گلدن رتریور خالص میفروشند(چون توله های بیشتری میده).لابرادر یکی از نژاد های محبوب برای پلیس های آمریکایی هست زیرا این نژاد مکان مواد مخدر را بخوبی میفهمد.این نژاد هم برای خانواده پیشنهاد میشود.

این سگ سگ زنده یاب هم هست و یکی از دلایل محبوب بود این نژاد برای اتش نشان ها و پلیس های آمریکایی این است.این سگ را میشه در آپارتمان نگهداری کرد ولی حداقل یک ساعت پیاده روی در روز را باید داشته باشد.این سگ رتبه هفتم هوش در بین نژاد های سگ را دارد. خرید سگ از این نژاد را به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند را توصیه نمیکنیم.

مناسب:

پلیس

خانواده

درمانی

6-پودل

این نژاد باهوش ترین سگ آپارتمانی هست این نژاد با موهای فر زیباش در مسابقات زبایی سگ ها معمولا رتبه اول رو کثب میکنن این نژاد بسیار زیبا و پر جنب و جوش مناسب نگهداری در آپارتمان است.این نژاد یکی از بهترین گزینه های برای ورزش است.ای نژاد هر چیزی رو ببینه یا میگیره ولی اگه دیدید انجام نداده یعنی دلش نمیخواد انجام بده و شما باید آن را تشویق به انجام دادن آن کار بکنید.این سگ رتبه دوم هوش در بین نژاد های سگ را دارد. خرید سگ از این نژاد را به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند را توصیه میکنیم.

مناسب:

خانواده

آپارتمان

آموزش

7-هاسکی

Husky dog

سگ زیبای هاسکی اصلا مناسب نگهبانی و گارد نیست.این سگ لوس قبلا سگ کار بوده و سورتمه کش بوده.این نژاد علاقه خیلی زیادی به سرما دارد پس این سگ را در جای گرم نگهداری نکنید یا کسایی که تو شهر های گرم زندگی مکنند پیشنهاد میشود از این سگ نگهداری نکنند.یکی از ایرادات این نژآد پارس زیاد است ولی اگه هر روز تخلیه انرژی شود گزینه مناسبی برای نگهداری در آپارتمان است. رتبه هوش این نژاد سگ در دسترس نیست. خرید سگ از این نژاد را به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند را توصیه نمیکنیم.

مناسب:

خانواده

آپارتمان

8-پامرانین

سگ پامرانین برای مقاله خرید سگ

سگی از گروه اشپیتز ها هست.پامرانین از سگ‌های سورتمه نواحی ایسلند و لاپلند مشتق شده‌است ولی این اسم این نژاد از منطقه پامرانیا گرفته شده.این نژاد یکی از محبوب ترین نژاد های آپارتمانی هست . این سگ از سگ های مورد علاقه ملکه انگلیس نیز بوده.یکی از مشکلات این نژاد در رفتگی کشکک زانو است.این سگ رتبه بیست سوم هوش در بین نژاد های سگ را دارد. خرید سگ از این نژاد را به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند را توصیه نمیکنیم.

مناسب:

آپارتمان

خانواده

همدم

9-بولداگ

بولداگ فرانسوی بولداگ انگلیسی

اینگلیش بولداگ
فرنچ بولداگ برای مقاله خرید سگ

این نژاد به دو دسته فرانسوی و اینگلسی تقسیم میشود نژاد فرانسوی وزن و قد کمتری دارد و بولداگ انگلیسی وزن و قد بزرگتری دارد.سطح انرژی بولداگ انگلیسی پایین است و پیاده روی روزانه برای تخلیه انرژی آنها کافی است.بولداگ فرانسوی انرژی بیشتری دارند و علاوه بر پیاده روی روزانه به بازی در خانه هم نیاز دارند.سازگاری بولداگ ها با کودک ها خوب است و میشود آنها را جزو سگ های خانواده حساب کرد.این نژاد برای افراد سالمند و افراد کم تحرک مناسب است.این نژاد مستعد بیماری هایی چون چاقی و کچلی نیز هست. خرید سگ از این نژاد را به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند را توصیه نمیکنیم.

مناسب:

خانواده

بچه ها

آپارتمان

شاید بخواهید بدانید!!

همه چیز درباره فرنچ بولداگ+خصوصیات رفتاری

سگ مالتیز برای مقاله رید سگ

10-مالتیز

مالتیز ها نژاد های شیطون هستند ولی کم سرو صدا این نژاد ریزش موی نزدیک به صفر دارد این نژاد زیبا انتی آلرژی هست و برای کسانی که به موی سگ آلرژی دارند بسیار مناسب است.این نژاد از همه لحاظ سگ کوب و عالی است.این نژاد را بهتر است برای بچه ها خریداری نکنید چون این سگ بسیار ریز است و ممکن است زیر دست و پای بچه ها آسیب ببیند. خرید سگ از این نژاد را به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند را توصیه نمیکنیم.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email

فهرست مطالب

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *