معرفی کامل نژاد فرنچ بولداگ+خصوصیات رفتاری

فرنچ بولداگ گلبا پت

اگر نژاد فرنچ بولداگ را بخواهیم در چند کلمه توصیف کنیم میگوییم سازگار،باهوش،بازیگوش.

محبوبیت نژاد در سایت AKCقدوزنسن زنده ماندنگروه نژادی
4 از 19727 تا 33 سانتی مترکمتر از 12 کیلوگرم10 تا 12 سالگروه سگ های غیر ورزشی

توضیحات کوتاه درباره بولداگ فرانسوی

بولداگ فرانسوی یک نژاد با گوشهای بلند و خفاشی است،و خلق و خوی خاص خودش را دارد و کاملا با نژاد های دیگر تفاوت دارد. این نژاد یکی از محبوب ترین نژاد های سگ آپارتمانی در آمریکا است و سایت AKC محبوبیت این نژاد را 4 از 197 دانسته و این رتبه رتبه بسیار خوبی است. اگه بخواهیم به طور خلاصه درباره خصوصیات رفتاری این نژاد توضیح بدهیم  میتوانیم بگوییم این نژاد باهوش،سازگار و بازیگوش است.

 

فرنچ بولداگ

توضیحات کامل درباره نژاد فرنچ بولداگ

بولداگ فرانسوی از نظر ظاهر شبیه بولداگ انگلیسی هست ولی گوش های بلند فرنچ بولداگ باعث شده این نژاد با بولداگ انگلیسی تفاوت داشته باشد. سر بزرگ و مربعی شکل و چین چروک های روی صورت آن نشان دهنده کیفیت این نژاد است موی آنها بسیار کوتاه است و بدن آن براق و عضلانی است.

بولداگ فرنسوی بسیار خوش رو و مهربان است. بولداگ های فرانسوی بی دلیل پارس نمیکنند ولی کاملا هوشیار هستند و موقع ای که اتفاقی بیوفته شما را باخبر میکنند این ویژگی باعث شده فرنچ بولداگ ها نظارت گر خوبی باشند. این نژاد با خانواده ها مهربان است و میتواند سگ خوبی برای خانواده ها یا افراد مجرد باشد،این نژاد نیاز به پیاده روی روزانه ندارد ولی اگر آن ها را در هفته 2 یا 3 بار به پیاده روی ببرید هفته ی خود را با خوشحالی سپری میکنند و برای تخلیه انرژی روزانه در خانه با آنها بازی کنید خوب است. این نژاد بسیار خوش رو است و از یافتن دوست جدید سگ یا انسان بسیار لذت میبرد. اکثر مردم شهر پاریس این نژاد را خیلی دوست دارند و از ان مانند بچه خود نگهداری می کنند.

 

 

تاریخچه نژاد فرنچ بولداگ

بولداگ فرانسوی از انگلستان منشا گرفته و اکنون به سگ کوچک تبدیل شده.جد این نژاد بولداگ انگلیسی و ماستیف انگلیسی است و با اصلاح نژاد های انجام شد تبدیل به این نژاد شده. این نژاد بین کارگران شهر ناتینگهام محبوب بوده وقتی که انها از شهر ناتینگهام در شمال انگلیس به فرانسه مهاجرت میکردن بولداگ های فرانسوی خود را هم به فرانسه میبردند.

بعد از چند وقت بولداگ های فرانسوی در فرانسه و اروپا رونق گرفت و بعد از چند سال این نژاد در آمریکا هم زیاد شد و خود را در دل اکثر آمریکایی ها جا کرد.ایالات متحده اولین بولداگ فرانسوی خود را در نمایشگاه کلوپ وست مینستر در سال 1896 به نمایش گذاشت. این نژاد به سرعت به بولداگ فرانسوی لقب گرفت و هنوز هم یک نام دوست داشتنی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.

تغذیه در این نژاد

یک غذای سگ با کیفیت و خوب باید متناسب با نژاد و سن سگ مواد معدنی و مغذی مورد نیاز سگ را تامین کند.بولداگ های فرانسوی مستعد چاقی هستند و با پرخوری به سرعت چاق میشوند و این مشکل در این نژاد می تواند با ساختار سمی آن ها آسیب بزند و آن ها را در معرض خطر های بیشتر بهداشتی قرار دهد،بنابراین مراقب دریافت کالری و غذایی که به فرنچ بولداگ ها میدهید باشید. اگر نگرانی در مورد وزن یا رژیم غذایی سگ دارید با دامپزشک خود مشورت کنید.

سلامتی و نگهداری

در کل بولداگ های فرانسوی نکات بهداشتی زیادی ندارند و نژاد تمیزی است ولی شما به عنوان صاحب سگ باید نکات زیر را رعایت کنید تا برای سگتان مشکلی پیش نیاد.

ناخن های بولداگ فرانسوی

ناخن های بولداگ فرانسوی همیشه باید کوتاه باشد،زیرا اگر ناخن های بولداگ فرانسویتان بلند باشد میتواند باعث درد پا زخم شدن یا حتی عفونت پای او شود.

مو های بولداگ فرانسوی

موی کوتاه بولداگ فرانسوی کار ارایش این نژاد را به حداقل میرساند. دو بار در هفته برای برس زدن موی این نژاد کافی است ولی اگر هر روز موهای این نژاد را برس بزنید بهتر است. برای از ببین بردن موهای مرده روی پوست سگ میتوانید از دستکش های برسی استفاده کنید. برس کشیدن هفتگی مو باعث میشود مو های مرده از روی پوست بولداگ فرانسویتان جمع شود و بجای آن مو های تازه و زیبا رشت کند.

دندان های بولداگ فرانسوی

دندان های بولداگ فرانسوی را باید در هفته یک یا دوبار در روز های مشخص مسواک بزنید تا بوی بد دهان آن ها از بین برود و دندان های سالم و درخشانی داسته باشد.

ورزش

در هفته دو بار فرنچ بولداگتان را به پیاده روی ببرید تا از اضافه وزن و مشکلات سلامتی دیگر جلوگیری کنید. بولدگ های فرانسوی از شرکت در بازی های دویدنی و مسابقه ای خوشحال میشوند و اینجور بازی ها را دوست دارند.برای تخلیه انرژی روزانه آن ها هر روز با آن ها در محیط خانه بازی کنید،مثلا شما توپ را بندازید که فرنچ بولداگتان برایتان بیاورد.

آموزش دادن

کلاس های اجتماعی کردن و کلاس های اولیه توله سگ توصیه می شود. قرار دادن توله در محیط های اجتماعی باعث میشود سگ اجتماعی بزرگ شود و از انسان های دیگه نترسد و ذهنش مانند یک سگ بالغ باشد. بولداگ های فرانسوی بسیار باهوش هستند و به این دلیل آن ها به آموزش های زیادی نیاز دارند که دچار اختلال هایی هم چون پارس کردن اضافی و… نشوند. آن ها میتواند در آموزش لجباز باشند ولی شما یا مربی باید صبور باشد.آن ها با دیگران به راحتی رفیق میشوند و اعتماد میکند و این خاصیت در بخش اموزش میتواند به کمک شما بیاید و آموزش دادن به آن ها را اسان تر کنند.انگیزه آن ها برای انجام دادن کاری غذا و تشویقی است.

سلامتی

فرنچ بولداگ ها به دلیل سنگین بودن سر قادر به شنا کردن نیستند پس آن ها را در نزدیکی استخر یا وان نگه ندارید. بولداگ های فرانسوی مانند همه نژاد هایی که صورت فلت یا صاف دارند مستعد بیماری های تنفسی هستند.بولداگ های فرانسوی گاهی اوقات دچار بیماری های چشمی مانند آب مروارید و آنتروپیون می شوند و همچنین ممکن است به آلرژی های پوستی و اختلالات پوستی درگیر بشوند. یک پرورش دهنده یا پت شاپ خوب قبل از تحویل به شما تمام آزمایشات لازم را انجام میدهد تا سگی سالم تحویل شما دهد.

آزمایشات بهداشتی توصیه شده از باشگاه ملی نژاد:

ارزیابی مفصل ران
ارزیابی کشکک
ارزیابی چشم پزشک
معاینه قلب

اشتراگ گذاری در telegram
اشتراگ گذاری در whatsapp
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در pinterest
اشتراگ گذاری در reddit
اشتراگ گذاری در email

فهرست مطالب

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.